Dobrá praxe

Články, které jsou zařazeny do kategorie Dobrá praxe, na ně lze odkazovat z profilu konkrétního zaměstnavatele.

„Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle.“ – nová fotografická soutěž v rámci kampaně „Romové pracují a chtějí pracovat“

Praha/Brno, 6.11.2012 – V úterý 6. listopadu představí společnost IQ Roma servis novou fotografickou soutěž, která bude v průběhu listopadu probíhat v rámci jejího projektu „Romové pracují a chtějí pracovat“. Vítězné snímky soutěže budou následně vystaveny od 30. listopadu do 13. prosince v brněnském divadle Reduta. Letošní kampaň od prvního okamžiku vznikala s cílem upozornit na stále se zhoršující postoj české veřejnosti vůči Romům.

Projekt Ethnic Friendly společnost v roce 2011

Cíle projektu Ethnic Friendly společnost

„Jak získat víc“ - brožura příkladů dobré praxe

Přinášíme novou publikaci příkladů dobré praxe a zkušeností při zaměstnávání etnických menšin. Příběhy jednotlivých zaměstnavatelů i jejich pracovníků psané čtivou formou jsou protknuty informacemi o projektu Ethnic Friendly zaměstnavatel i jednotlivými doporučeními jak dodržovat zásadu rovného zacházení a zajišťovat nediskriminační prostředí a vztahy na pracovišti. Brožura tak částečně plní funkci uživatelské příručky pro zaměstnavatele při jejich snaze o rovný a férový přístup.

Emil Horvát – rozhovor

Emil Horvát - Senior Shift SupervisorPan Horvát pochází z Litvínova, z početnější romské rodiny. Vystudoval střední pedagogickou školu. V současnosti je studentem 1. ročníku Vysoké školy báňské. Po maturitě začal pracovat jako učitel na 2.

Dva příklady dobré praxe z Muzea romské kultury

Muzeum romské kulturyPaní Nytko je rozená Brňanka. Dětství i větší část svého života však prožila v Polsku, odkud pochází její maminka. Od ledna pracuje paní Nytko v Muzeu romské kultury jako mentorka pro práci s žáky základních škol.

Sofira Kadaň s.r.o. - příklad dobré praxe

Sofira KadaňPaní Silvie Gažiková bydlí v Kadani a je zaměstnána na pozici servírky a obsluhy za barem ve společnosti Sofira Kadaň s.r.o., která provozuje pohostinské zařízení Slunce v historických prostorách Kadaňské radnice.

Syndikovat obsah