Kampaň v roce 2012

IQ Roma servis chce letos s pomocí jihomoravských Romů vytvořit velkou mediální kampaň (propagaci) pro Českou republiku k zvýšení úcty a důstojnosti romských občanů v ČR. Součástí bude i vysílání krátkých životních příběhů několika Romů a jejich rodin v České televizi. Cílem je skoncovat s pohlížením na Romy jako na tzv. nepracující a na Čechy jako na pracující. Proč? Mezi Čechy se často a dlouhá léta objevuje názor, že Romové nepracují, jen čerpají dávky a podobné řeči. Všichni Romové se hází do jednoho pytle. Chceme konkrétně dokázat, že to tak není, že na nás nahlížejí nespravedlivě. I mezi námi - Romy přece vždy bylo a je mnoho zaměstnaných a tvrdě pracujících lidí!!! Nestyďte se a pomozte! Ukažte lidem svůj příběh. Pomůžete tak všem Romům - i dětem! 

HLEDÁME ODVÁŽNÉ ROMY A ROMKY, KTEŘÍ JSOU ÚSPĚŠNÍ VE SVÉ PRÁCI A MOHOU ČECHŮM A ČEŠKÁM DOKÁZAT, ŽE: i MY ROMOVÉ TVRDĚ A DOBŘE PRACUJEME A PRACOVAT CHCEME!

Natáčení se nemusíte bát, budete mezi přáteli a budeme Vám pomáhat…

-         Nemusíte mít žádnou „super-práci“, potřebujeme i poctivé uklízečky, podavačky, dělníky, či pomocníky...!

-          Natáčet Vás bude sympatická tříčlenná skupina (režisér, moderátorka, kameraman) pod vedením Radima Procházky a Kamily Zlatuškové, kteří, mimo jiné, natáčejí seriál Ptáčata s dětmi ze ZŠ Merhautova v Brně.

-          Rádi bychom natočili záběry ze zaměstnání, rodinu pohromadě, přátele, položili pár otázek typu: Jak jste se k této práci dostal? Co Vás v ní nejvíc baví a co Vám nejlíp jde? Co Vám schází? Jak se mají vaše děti a jaké mají životní sny? Proč si myslíte, že Češi na Romy nahlížejí jako na lidi, kteří nepracují? Co byste lidem vzkázal? 

-          Přesnou podobu natáčení dohodne natáčecí tým vždy přímo s Vámi domluvou. Nebudeme natáčet nic, co vy sami nebudete chtít. Ručíme za Vaši důstojnost a dobrý obraz!

-          Výsledný klip bude trvat 1-5 minut a bude vysílán na ČT1 nebo ČT24 a také na internetu.

-          Nejde zde o peníze, ale dobrou věc! Bohužel nemáme možnost za natáčení poskytnout žádnou velkou finanční odměnu (i všichni ostatní zapojení se, pro dobrou věc, podílejí bez nároku na honorář), můžeme však poskytnout finanční náhradu za Váš čas strávený natáčením ve výši 1.000 – 2.000,- Kč.

Potřebujeme Vaše příběhy! Pomozte a zapojte se! Přijďte do IQ Roma servisu a pošlete i své známé! Nebo kontaktujte přímo naše odpovědné lidi: Marek Pecha, tel: 549 241 250 nebo Wail Khazal, tel: 608 440 170.